Celebrity č.8

2. prosince 2012 v 16:11 | Jane |  Celebrity
Celebrity kapitola č.8


Probudily mne hlasy a pohyb okolo mé postele. Otevřela jsem oči a chtěla zjistit co se v téhle pekelné díře zase děje. V pokoji byly zatažené závěsy, snažila jsem se zaostřit, ale nějak to nešlo. Pokusila jsem si rukou promnout oči, ale zjistila jsem, že mám levou ruku pevně přivázanou k tělu v ortéze. Po chvíli se můj mozek vzpamatoval.

" Kruci" pronesla jsem sama pro sebe. Posadila se na posteli a snažila se zjistit jaká je hodina popřípadě den. Poslední co jsem si vybavila, byl Fred a pak spousta guláše v podobě nesouvislých obrazů. Vzdala jsem se pokusů o rekonstrukci trosek a vydala se za voláním mého močového měchýře. Opatrně jsem spustila nohy z postele a čekala na odezvu, nic se nedělo tak jsem úspěšně pokračovala ve zkušebním testování mé pohybové soustavy. Na třetí pokus jsem se zvedla a pomalým krokem batolete se došourala ke koupelně. Pohyb mi udělal dobře a po absolvování základní hygieny a zhodnocení svého stavu v zrcadle jsem se rozhodla, že koupel také nesnese odkladu. Pustila jsem vodu do vany, která mi vzhledem ke svěrací kazajce přišla vhodnější než sprcha a začala ze sebe svlékat pyžamo. Hlavou mi táhla myšlenka jak jsem si ho vlastně oblékla, když se dveře koupelny rozletěly dokořán. Tak jsem se lekla, že jsem z okraje vany, na kterém jsem seděla, sklouzla přímo do bublinek i s oblečením.

" Ty už ses opravdu úplně zbláznila." Někdo na mne křičel a ruce, které jsem usoudila, že patří k hlasu, mne tahaly z vody.
Stála jsem po kolena ve vaně a pěna mi odkapávala z obličeje. Zdá se, že na mě zkouší léčbu šokem.
" Myslíš, že je to vodotěsné?" ptala jsem se hlasu a ukazovala jsem na ruku. To bylo jediné, na co jsem se zmohla. Najednou se více hlasů v místnosti začalo smát a já se bála, že jsem opravdu přišla o rozum.
Konečně se mi podařilo vytřít si pěnu z očí a podívat se mým přeludům v tváří v tvář. V koupelně opět stáli snad všichni z rodiny Jacksonů a můj optimismus z právě celkem pracně nabytého zdraví vzal za své.
" Pane bože jen vy nééé. Chcete mně všichni zabít?" Svezla jsem se zpět na vanu. Síly mne opustily. Někdo přes mne hodil ručník a něčí ruce mne odnesly zpět do postele. Posadila jsem se na okraj a ručníkem jsem si vysoušela vlasy.
" Slib mi že tohle už nikdy neuděláš" Lucy nade mnou stála jako generál.
" Promiň, ale koupat se prostě musím. A mimochodem, co má tohle znamenat?" pokusila jsem se zamávat levou paží.
" Ty si to nepamatuješ?" teď mluvil muž, ale nevím, která kudrnatá hlava ze dveří to byla.
" Pamatuji si víno a…jo bylo tam víno a dost jsem se smála."
" Nic víc?" teď zase Lucy. To sakra nemohl mluvit jenom jeden, je těžké to sledovat. Zavrtěla jsem hlavou, jen aby ty otázky skončily i když se ten guláš už slepil celkem slušně dohromady, ale nebyla jsem na svou pitomost zrovna hrdá, tak jsem se rozhodla to zapřít.
" Mám hlad a chci dokončit to, co jsem tam začala" ukázala jsem na koupelnu.
" Ty jseš strašná ženská" kdyby pohled zabíjel, hlavy ve dveřích by byly na uhel.
" O tom se nehodlám bavit, hlavy ven a okamžitě! Tisková konference bude včas oznámena v denním periodiku." Pravou rukou jsem generálsky vyprovodila Jacksony do z pokoje.

" Heleť" skočila jsem Lucy do řeči dřív, než stačila otevřít pusu.
" Nehodlám nic vysvětlovat ani se o čemkoliv bavit. Byla to blbost, to vím, nechte mne se umýt a najíst, jsem v pořádku. Vážím si toho, že o mne máte starost, ale zvládnu to sama. Už mi bylo i hůř a ty to víš." Vzpomínat na průstřel nohy nepatřilo zrovna k mým oblíbeným tématům, hlavně když jsem pak strávila další dva dny zavřená ve sklepě, ale když jsem přežila tohle tak už přežiji všechno.
" Mimochodem kdo mne oblékal?" Lucy se ve dveřích otočila.
" Já"
" Díky, za všechno zlato. Máš to u mě." Usmála jsem se na ní, cítila jsem trochu vinu za to, že jsem jí tak okřikla.
" V pořádku, jsi jako rodina. Nepříjemná a nesnesitelná, ale miluju tě." Usmála se, vyplázla na mě jazyk a zmizela za dveřmi. Také jsem se usmála a šla dokončit to, co jsem započala v koupelně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Celine Celine | Web | 2. prosince 2012 v 16:12 | Reagovat

Omlouvám se za reklamu, ale mohla bych prosím dostat hlas sem?
http://www.milkaskistars.com/helmetdesigner/gallery/detail/795/en (VOTE FOR THIS ITEM)
Jsem Ti předem strašně vděčná! Děkuji moc. Pokud potřebuješ oplatit, napiš mi na blog :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama