Neverland and me č.1

3. prosince 2012 v 14:29 | Jane |  Neverland and me
Neveland kapitola 1


Jmenuji se Jane. Právě jsem, ani nevím jak, dostudovala práva, a nastoupila na praxi v jedné z největších a nejznámějších advokátních kanceláří v Los Angeles. Je to společnost mého strýce, takže si opravdu nemohu stěžovat. Ale není vždy všechno tak pěkné, jak se zdá.
Jelikož jsem, jak mě s oblibou nazývají ostatní ostřílení pracovníci v oboru, nezkušené kuře, trávím většinu času přepisováním spisů, nálezů a z faxu už mám noční můry.
A aby toho nebylo málo, naše sekretářka Maira je 14 dní nemocná, tak mi přibyla i krásná povinnost vaření kávy a posluhování na všemožných zasedáních.
Za odměnu se pak mohu účastnit některých jednání a pracovat jako asistentka na méně závažných případech.

To vše je mi momentálně trochu jedno. Před týdnem jsem se rozešla po 4 letech s přítelem, jmenoval se Jacob. Prostě nám to nefungovalo. Vím, že to bylo správné rozhodnutí, ale z hlavy mi stále nejde a nejde. A tak jsem vlastně ráda, že mohu alespoň pracovat. Je poněkud uklidňující řešit problémy druhých, a na ty vlastní zapomenout.

Je pondělí ráno. Dnes mne čeká velký den. Strýc mne oficiálně požádal o účast na jeho novém případu. Má přijít nějaký velice významný klient, protože byl tajemný jak hrad v Karpatech, a výslovně si vyžádal, abych byla v práci přesně v půl 8. Vypadá to, že se konečně dostanu k něčemu zajímavému.
V noci jsem nemohla spát, hlavou se mi honily různé způsoby, jak bych se dnes mohla ztrapnit, a moje fantazie opravdu nemá meze. Vstávám rozlámaná a nervózní, jako kdybych měla být souzena já.
V rádiu hlásí 6 hodin. Dnes bych tam asi opravdu měla přijít včas. Oblékla jsem si černý kostým Hugo Boss, měla bych působit profesionálně. Je zajímavé, že jsem se vysloveně těšila, jak budu nosit tohle elegantní oblečení, ale po 12 hodinách na jehlách, 6 dní v týdnu mne nadšení rychle opustilo.
Pohled do zrcadla mne ujistil, že se snaha opravdu vyplatila. Teď aby ze mne na tom jednání nevypadla nějaká pitomost.
Autem to mám do práce tak 15 minut, takže v práci budu už v 7, to se mi ještě nikdy nepodařilo. Ranní ptáče prý dál doskáče, to ale nenosí smrtonosné boty. Jsem rozený optimista.

Na chodbě před kanceláří mne čekalo překvapení. Dva chlápci jako by vypadli z filmu Arnolda Schwarzenegra. S výrazem naštvaného buldoka hlídali dveře. Očividně byli nervózní. To já už byla docela dost nervózní.
Mile jsem je pozdravila. "Jen aby mne nekousli" pomyslela jsem si, a protáhla se mezi nimi dovnitř.
" Kriste pane, co se to tady zase děje!"V kanceláři bylo narváno, což bylo k ranním hodinám poněkud nezvyklé. Snad celé patro se slezlo u nás, a nebylo slyšet vlastního slova. Strýc nebyl nikde vidět. Mary z účtárny vypadala, že na ní jdou mdloby. Byla jsem na tom stejně.
"Tak a dost" zakřičela jsem. " Každý, kdo tady nepracuje, okamžitě odejde!"
Nastalo hrobové ticho a místnost se pomalu vyprázdnila. Hlásek mám opravdu pronikavý.
Svezla jsem se do křesla a spustila záznamník. " Nemáte žádné nové vzkazy." No paráda, můj život je ohromně společensky aktivní.

Ve dveřích od zasedačky se objevil strýc. "To jsem rád, že už jsi tady. Tvůj hlásek se ale nese." dodal s úsměvem. Strýc se jmenuje Harry, je mu už 65 let, ale je opravdu špička v oboru. Dnes působil trochu nervózně.
Koukám, že tady jsou asi všichni s nervama na pochodu, alespoň sem dobře zapadám.
To tady bude asi opravdu někdo slavný, vzhledem k té zoo před dveřmi.
Opatrně zavřel dveře a přešel ke mně.
"Sluší ti to." Tohle si strýc nikdy neodpustí. "Děkuji" zašklebím se.
" Tak co na mne dnes chystáš?" ani nevím, zda to chci vědět.
"Začalo to dřív. Klient je poněkud svérázný a přijel o hodinu napřed. Přines nám prosím kávu, čaj a neperlivou minerálku. Taky by měly přijít spisy od Clarka tak na ně počkej. A ještě si najdi svoji složku a dones mi ji." A zmizel za dveřmi.

Tak to bude zase den, to se domů dostanu po půlnoci. Došla jsem do kuchyně a začala vařit kafe. Hlavou se mi honilo, co to asi bude za velké zvíře.
Nandala jsem věci na podnos a balancovala s tím do zasedačky. Je to velká místnost pro 20 lidí. Uprostřed je velký oválný stůl. Překvapilo mne, že je místnost doopravdy plná, až na jedno místo, zřejmě pro mne.
" Dobrý den" pozdravila jsem, moc jsem se nerozhlížela a začala obsluhovat. Postupně jsem obcházela stůl. Byla zde spousta neznámých tváří, podle oblečení a výrazů asi nebudou amatéři. Na chvíli jsem se zapovídala s Peterem, starším asistentem z druhého patra. Je milý sice trochu snob, což mi momentálně vůbec nevadilo, alespoň nějaká známá tvář. Atmosféra by se tady dala krájet.
"Mohl bych poprosit o pomerančový džus?" ozvalo se mi za zády. Otočím se, s úsměvem, že jistě, a v tom se o mne pokusí infarkt. Mezi těmi černými supi, sedí Michael Jackson a dívá se na mne těma svýma očima raněné srny.
" Hned jsem zpět" vyrazím ze sebe a uháním do kuchyně. Tak to je teda něco.
Proto ten zmatek a lidi. Ne, že bych byla nějaká fanynka, ale přeslechnout něco o něm asi ani nejde. Jsou toho vždycky plné noviny.
Pátrala jsem v paměti, proč by měl být zrovna tady. Kdyby to byla něco obyčejného, neseděla by vedle v místnosti špička právníků z celého státu. Udělalo se mi mírně nevolno z toho, že s nimi možná budu moci spolupracovat.

Z myšlenek mě vyrušil fax. To bude od Clarka. Vyndala jsem z lednice džus, a běžela pro spisy. Ještě jsem sáhla pro desky s mým portfoliem a vzhůru do jámy lvové.
Když jsem procházela kolem stolu, mohla jsem si pana Jacksona dobře prohlédnout. Byl krásně oblečen, měl na sobě černé kalhoty, bílou košili a smetanovou vestu s jemnými flitry. Vypadal však jaksi nezdravě, jako by už delší dobu nejedl ani nepil. Černé vlasy mu padaly do obličeje barvy pistáciové zmrzliny. Opravdu nic moc. Postavila jsem před něj sklenku a on velice zdvořile poděkoval.
Zamířila jsem na volné místo vedle strýce, ale než jsem si sedla….
"Pánové, rád bych Vám představil svoji neteř, Jane. A pokud by vám to nevadilo, zapojil bych ji do našeho jednání. Vím, že je velmi mladá, ale prokázala značné nadání v jednání se svědky a s určováním jejich profilů. Což bude pro náš případ velice důležité. Zde posílám její materiály a ukázku její dosavadní práce. Pokud by měl někdo výhrady, samozřejmě se na mne obraťte."
Byla jsem jako v tranzu, snažila jsem se usmívat, moc mi to nešlo, žaludek jsem měla v krku. Tak tohle strýci nedaruji. Mohl mi alespoň naznačit, co na mne chystá.

Jednání trvá už 4,5 hodiny a obvinění, která byla na pana Jacksona podána, se zdála až neskutečná a ohromující. Už jsem slyšela hodně odporností, tohle však bylo tedy něco. Vím, že podobná kauza již proběhla, byla však vyrovnána mimosoudně. To se ukázalo jako veliký, ale veliký omyl. Peníze a Michael Jackson jsou dnes opravdu na špičce světa, tak proč by si také někdo jiný nemohl přijít na své.
Celé dopoledne se projednávaly body obžaloby a jejich možné důsledky vzhledem k souvislostem daným předchozím případem.
K obědu byla objednána čína, role servírky mi opravdu začíná jít.
Snahu o udržení pozornosti, a zapisovaní si, už jsem definitivně vzdala asi po 4 hodině odpoledne. Nechápu, jak to ty chlapi můžou vydržet. Přistihla jsem se, že začínám více pozorovat toho slavného Jacksona. To, co se tu dělo ho očividně zdrtilo a to doslova. Byl docela malý a hubeňoučký, kdybych se ho dotkla, asi by se rozplynul. Vlastně jsem nechápala, proč tady s námi sedí celý den a poslouchá ty řeči.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hanylen hanylen | Web | 3. prosince 2012 v 23:31 | Reagovat

Milá Jani, kapitolu jsem četla už v mailu a pozdě večer. Je to naprosto skvélé. Už začátek z právnického prostředí je zajímavý a doslova profesionální. Úplně Michaela lituju, jak ho tam popisuješ. Blog máš nádherně udělaný a už vidím, že si získá úspěch a svoje návštěvníky.
Omlouvám se, že jsem zatím neodpovídala na mail, ale chystala jsem se k tomu až budu mít víc času a přečtu všechno. ;-)  :-)

2 amonikam amonikam | 5. ledna 2013 v 21:08 | Reagovat

Jaj Jani,jsem neskutečně ráda, že jsem narazila na tvou povídku. To vypadá na zajímavý příběh. Je zrovna z toho nejsutnějšího období Mikova života, ale věřím že Jane bude pro něj více než jen advokátka :-) Jdu číst dále

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama