Neverland and me č. 23

20. října 2013 v 16:30 | Jane |  Neverland and me
Kapitola č. 23


Dojela jsem domů a otevřela dveře mého bytu. Připadala jsem si jiná, jaksi změněná po té krátké době co jsem byla pryč. V předsíni jsem shodila boty a všechny věci z kufru rovnou nandala do pračky. Letmý pohled na hodinky mi radil, abych si pospíšila. Oblékla jsem si první šaty, co jsem našla ve skříni a vyrazila směrem k parkovišti, kde na sčekalo mé auto. Procházela jsem kolem výlohy jednoho z butiků a uvědomila jsem si, že to co v odraze vidím není zrovna nejlichotivější. Mé vlasy odmítaly držet jakýkoliv tvar a vydaly se svorně každý svojí cestou. Pohlédla jsem znovu na hodinky a usoudila, že mám ještě necelou hodinu čas. Rozhodla jsem se ve vteřině a šla do kadeřnictví, které bylo hned nedaleko.

Do kanceláře jsem dorazila přesně na čas. Kabelku jsem hodila na stůl plný neotevřené pošty a vzkazů. Rychle se pozdravila s Mairou a zaklapala na dveře do strýcovy kanceláře.
" Tak jen pojď." Ozvalo se z druhé strany. Otevřela jsem dveře a dlouze se nadchla před dlouhou a namáhavou prací co mne čekala.
Dorazila jsem domů pozdě večer. Bezmyšlenkovitě jsem zapnula televizi a šla vyndat prádlo z pračky. Z mrazáku jsem si po té vyndala zamrazenou polévku, ohřála jsem jí na sporáku a usedla na vytouženou chvíli k obrazovce. Právě začínaly noční zprávy. A na přetřesu dne byl jak jinak Michael Jackson. Objevil se letecký snímek Neverlandu a pak sestřih jak Michael vystupuje z auta před hotelem ve městě. Znechuceně jsem televizi vypnula. To poslední na co bych teď chtěla myslet, je on.
Připravila jsem si oblečení na zítra, abych si mohla ráno přispat a unaveně klesla do peřin.

Ráno mi až příliš brzy zazvonil budík. Absolvovala jsem koupelnové procedury s celkem uspokojujícím výsledkem. Dojela jsem do kanceláře a začala chystat konferenci. Maira už také pilně pracovala. Byla celá nesvá, že má přijít Michael. To já byla taky nesvá, že má přijít, ale z trochu jiného důvodu. Zatím co Maira měla na stole tři CD a plakát na podepsání, já si chystala únikové cesty z budovy. Vše co strýc potřeboval vědět, jsme s ním probrala včera a na dnešek jsem se vymluvila na schůzku s jednou klientkou. Michael byl ohlášen na desátou hodinu tak jsem si v půl začala balit své věci. Ale přepočítala jsem se. Michael se očividně nemohl dočkat, protože se právě ve chvíli, kdy jsem opouštěla kancelář, ve dveřích zjevil bodyguard. Zacouvala jsem na zpět ke stolu, zapadla do křesla a dělala, že mám spousty práce. Maira si stoupla přede mne a čekala, až se Jackson objeví. A skutečně se objevil. Vešel do místnosti nesměle jako by se bál. Ochránci ho vedli mezi sebou jako zlobivé děcko. Maira ze sebe nevydala ani hlásku a poroučela se k zemi. Chtíc nechtíc jsem tedy musela opustit mé útočiště za stolem a křísit ji na zemi.

Michael vlastně nevěděl jestli se chce s Jane setkat. Ublížila mu asi víc, než tušila. Všechny ženy ho stále opouštěly a on začínal být zoufalý. Vcházel do její kanceláře s jistými obavami. Mezi svými ochránci se cítil celkem bezpečně a byl odhodlán nevěnovat jí jediný pohled. Když ji však opravdu nikde neviděl, jeho srdce se sevřelo. Nevěřil, že by byla schopná se mu tak důsledně vyhýbat. Pak se však stalo něco podivného. Ta holka co stála naproti dveřím a docela nepříjemně na něj zírala, se sesunula k zemi. To nebylo nic neobvyklého, takhle se ženy v jeho přítomnosti většinou chovaly, ale to co následovalo pak, mu vyrazilo dech. Z po za stolu se vynořila jakási žena a začala omdlelou křísit. Měla krátké mikádo a na sobě smetanovou sukni, modré sako, kravatu a vysoké lodičky. Pokoušela se druhou ženu zvednout na nohy, ale jelikož byl mezi nimi asi desetikilový rozdíl moc se jí to nedařilo. Zareagoval rychle a přispěchal jí na pomoc. Společně ženu posadili do křesla a pak se jejich pohledy setkaly. Byla to ona. Nechala si ostříhat vlasy. Nemohl tomu uvěřit.

Jane v duchu proklínala Mairu a podivné síly vesmíru, které zapříčili tuhle hloupou situaci. Zírali na sebe alespoň 5 minut, nebo jí to tak připadalo. Pak jako by se začal svět opět otáčet. Kolem se vyrojil strýc a několik mužů, kteří něco nesrozumitelně hlaholili. Michaela odtáhli do zasedací místnosti a já byla zatlačena do své židle. Maira opět nabyla vědomí, ale po té co zjistila, že se nachází asi 10 centimetrů od hrudníku Michaela opět omdlela. Jelikož já ani Michael jsem se k dalšímu kříšení pro momentální fascinaci sami sebou nemněli. Převzali ji ostatní. Po chvíli Maira už zůstala vzhůru a za všemi co se v místnosti vyskytovali, se zavřely dveře. Seděla jsem a omámeně zírala na sešívačku na stole.
" Proč jste na sebe tak zírali?" lekla jsem se, jak mi Maira vyprskal zlostně do ucha.
"Asi, že jsem minule měla dlouhé vlasy?" snažila jsem se uklidnit hlas. Nečekala jsem na její reakci popadla jsem tašku a vyběhla na ulici. Nevěděla jsem, kam jdu, ale věděla jsem, že musím pryč. Co nejdál od něj. Zastavila jsem před kavárnou, kde byly ve výloze krásné čokoládové dorty. Posadila jsem se a objednala si. Jak se mi začal uklidňovat tep i myšlenky se vracely do reálného světa. Musela jsem nějak přežít tenhle týden. Za dva dny je soud a pak všechno pěkně utichne. On se vrátí pěkně domů a oba dva zapomeneme, že se někdy něco stalo. Zavřela jsem oči a nechtěně se mi vybavily detaily naší společné noci. Musela jsem oči znovu otevřít a zatřepat hlavou aby se mé myšlenky vydaly jiným směrem. Mé tělo totiž okamžitě začalo na vzpomínky reagovat tak, že jsem se za svojí živočišnou reakci až zastyděla. Zvedla jsem se, zaplatila a vydala se domů pěšky, abych si pohybem vyhnala chmury z hlavy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ... ... | 24. října 2013 v 16:21 | Reagovat

Doporučuji sem implementovat FB-likes (jestli to jde), případně navázat na jinou sociální síť. Možná by stačilo to i sdílet na zdi. Hodně ti to zvedne návštěnost a tyhle povídky si ji zaslouží!!

2 hanylen hanylen | 24. října 2013 v 19:16 | Reagovat

Opět báječné Jane, zase jsem se nemohla udržet smíchy. Máš osobitý styl! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama