Takové něco č.5

15. října 2013 v 8:27 | Jane |  SW
Kapitola 5

Došel do svého pokoje a hlavou se mu honila spousta otázek. Sundal si zkrvavené oblečení a stál pod tekoucí vodou ve sprše, dokud ze své kůže neodstranil poslední zbytky krve. Podíval se na sebe do zrcadla v koupelně. Snažil se tam marně najít sám sebe. Přišel si tak nějak prázdný. Jako by se svět okolo zvětšil. Opatrně propátral svoji mysl. Černý bod zmizel, místo něj se objevil jasný zářivý bod. Neměl odvahu znovu se ho dotknout. Došel do svého pokoje, oblékl si kalhoty a lehl si na postel. Zavřel oči a snažil se meditovat, ale z onoho místa se mu do mysli vkrádaly nejrůznější obrazy věcí minulých a zřejmě i budoucích. Nebyl schopen ten tok zastavit. Snažil se proti nim z počátku bojovat, ale nebyl schopen je všechny uchopit a rozpustit. Otevřel znovu oči a zaměřil svoji pozornost na přítomnost. Sedl si na okraj postele a složil hlavu do dlaní. Stále se mu před očima míhaly chaotické výjevy. Přestával se orientovat, kam vlastně on sám patří a kam směřuje. Rozhodl se, že musí jít za ní. Ona mu snad dokáže pomoci. Zvedl se a zatočila se mu hlava. Prošel chodbou až na konec a zastavil se před jejím pokojem. Ucítil její tělo ležící na posteli. Zaklepal na dveře. Tělo se neochotně probralo k životu.
" Dále"Dveře se otevřeli a on vstoupil. V místnosti panovalo přítmí, svítila jen lampička u postele.
Narya ležela pod přikrývkou a ospale na něj mžourala.
" Děje se něco?" Najednou si Luke připadal jako malé vystrašení dítě, které se přišlo schovat k rodičům pod peřinu.
" Já jen…něco se se mnou děje. Nemůžu zastavit myšlenky. Připadám si prázdný." Posadila se a upřela na něj pohled.
" Měl bys jít spát, ne jen meditovat na pár hodin, ale opravdu se jednou pořádně vyspat. Vím, že meditace pro tebe do teď byla pohodlným řešením doplnění energie, ale nezapomínej, že jsi stále člověk. Ať se dostaneš do jakýchkoliv dimenzí času nebo prostoru dřív nebo později zjistíš, že stejně stojíš nohama na zemi."
Pozoroval ji, jak tam se sedí v noční košili pod dekou, ze které jí vykukovala jedna dlouhá štíhlá noha. Vypadala opravdu jenom jako obyčejná celkem hezká ospalá žena v noční košili.
" Tak proč tohle všechno, proč jsi mě nechala tohle všechno uvidět, když to nemá vlastně žádný význam.?" Byl zmatený, kdyby tohle všechno věděl před tím, nenechal by ji nic z toho udělat. Zlobil se na sebe na ní a na sílu, které přestával čím dál tím více rozumět. Jako by jeho život někdo ovládal a on nedokázal vzdorovat jeho vrtochům.
Unaveně vstala a prošla kolem něj. Dlouhé nohy se kolem něj mihly a on si uvědomil, že ji ještě nikdy nevnímal jako ženu. Teď ale jako by se jí svým způsobem začal přibližovat. Vzala si ze stolu sklenici s vodou a dlouze se napila.
Prošla zpět k posteli a ukázala mu, aby si vedle ní sednul. Nemohl si pomoci, musel vnímat teplo jejího těla vůni, kterou kolem sebe šířila. Točila se mu hlava a nemohl pořádně myslet. Začalo mu hučet v uších a on se unaveně svezl do jejích pokrývek a tvrdě usnul.
Narya ho přikryla dekou a sama si šla lehnout na gauč v obýváku.

Narya se probudila za zvuku ptactva celá rozlámaná z nepohodlného gauče. Prošla kolem postele, kde ještě tvrdě spal její nečekaný noční host. Šla se osprchovat, převléknout a sbalit si věci před odletem. Když vyšla z koupelny, rozblikal se terminál hlásící přibližující se loď. Byla to Leia s konzulárním doprovodem. Nějak si pospíšili, muselo se něco stát. Obvykle by jim cesta trvala tak o den déle. Došla k posteli a začala Luka budit.
" Jedi, máš tady ženu. Myslím, že by se jí nelíbilo, kdyby tě našla tady v mé posteli.
Probouzel se velice neochotně. Takhle dobře se mu nespalo několik posledních let. Otevřel oči a uviděl Naryu jak se nad ním sklání. No to je dost, myslela jsem, že jsi v bezvědomí. Z počátku nevěděl kde je, až po chvíli se mu vrátily události včerejšího večera to do nejmenších detailů. Monitor počítače už hlásil, že loď přistála.
" Asi by jsi tam měl jít." Nadzdvihla jedno obočí v němé otázce.

" Hmm, " zvedl a rychle odcházel ke dveřím. Ještě se na ní podíval jak prochází balkonovými dveřmi na terasu, ze které byl výhled na přistávací plochu, která se už hemžila lidmi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama