Takové něco č.6

15. října 2013 v 10:17 | Jane |  SW
Kapitola 6

Doběhl sítí chodeb do hangáru a z něj na sluncem zalitou plochu. Po rampě dolů právě v obležení osobních ochránců spěchala jeho drobná sestra. Neuvědomil si, že má na sobě jen kalhoty, ve kterých spal a vydal se k ní.
Sjela ho pátravým pohledem, který ihned vystřídal pohled plný omluv. V tu chvíli věděl, že nemá dobrá zprávy a pokusil se s ní spojit pomocí síly, ale když byla Leia vystrašená nebyla schopná navázat pevné spojení, které bylo pro komunikaci nutné.
Objali se. Luke hledal v tom houfu lidí svoji ženu, ale marně.
" Luku, Mara je nemocná. Vůbec nevím, co se stalo. Ještě když jsme spolu mluvili, byla v pořádku a včera už se nezvedla z postele, proto jsme tady tak rychle."
Luke spěchal k rampě, po které právě na lékařských nosítkách snášeli tělo jeho ženy. Její rudé vlasy svítily na bílém prostěradle, kterým byla přikryta. Použil sílu, aby zjistil, jestli nebude možné navázat nějaký kontakt. Udivilo ho, že je její mysl zaplněna roztodivnými signály, kterým vůbec nerozumě. Ale po duši jeho ženy nebylo v tomto těle ani památky. Po zádech mu přeběhl mráz. Tohle ještě neviděl. Kdyby byla jen n bezvědomí, zůstala by její mysl jen uzavřená nebo nečinná, ale určitě by nezmizela.
" Na ošetřovnu rychle."
Otočil se a pohledem hledal nějakého člena jeho řádu. Uviděl mladíka jménem Louen, který byl již starším učněm. Pomáhal s vykládáním materiálu a zásob z lodi.
" Louene dojdi prosím pro Dafin, ať okamžitě přijde do nemocnice." Jen přikývl a rozběhl se do obytné části budovy. Dafin byla jedi, která měla velké nadání pro léčení silou a již dokázala prakticky zázraky s některými pacienty.
Na okraji mysli ucítil lehké zašimrání, věděl, že je to Narya. Stála na balkónu a pozorovala dění pod sebou. Vzhlédl k ní, vypadala pořád tak vyrovnaně až mu to v téhle chvíli připadalo nepatřičné. Cítil, jak mu rozčeřila vzpomínky aby zjistila co se stalo. Jen na něj kývla a zmizela v budově. Věděl, že míří na ošetřovnu a vydal se tam také.
Před ordinací již stál hlouček lidí. Leia seděla unaveně v jednom z křesel. Luke k ní došel.
" Kde je?"
" V ordinaci. Teď bys tam neměl chodit, nech doktora pracovat. Snad to nebude nic vážného."
Jen pokýval hlavou, ale moc dobře věděl, že to nebude jen tak.
Chodbou právě přicházela Narya, cítil její energii a i Leia pozvedla zrak jejím směrem i když ještě nebyla za rohem vidět. Došla k nim a posadila se vedle Leii. Luke pozoroval, jak zavřela oči a snažila se pomocí síly zjistit co se děje ve vedlejší místnosti. Připojil se k ní. Když narazila svojí energií na tu Mařinu cítil, jak se zachvěla a stáhla se zpět. Otevřela oči a pohládla na něj pronikavým pohledem.
" Zkus to." Pochopil, že má na mysli, aby ozkoušel své nově nabyté schopnosti v praxi. Opřel se tedy o stěnu a vstoupil do světelného dobu v mysli. Opět se jeho tělo stalo energií. Viděl své okolí, ale jen prostřednictvím energií, které vysílalo do okolí. Pak uviděl tělo své ženy. Bylo úplně černé, žádný náznak toku energie, vůbec nic jen černé prázdno. Nemohl tomu uvěřit. Snažil se přiblížit nebo se dotknout toho místa, ale odpor byl příliš silný a donutil ho, se stáhnout zpět. Otevřel oči, byl zpocený a dělalo se mu špatně od žaludku. Zachytil pohled své sestry, která vůbec nechápala co se děje. Pak obrátil pohled na Naryu ta na něj jen kývla a on pochopil, že pokud nezasáhnou, v té místnosti se stane katastrofa. Okamžitě vyrazili do ordinace. Leia jen slabě něco vykřikla na protest, ale nerozuměl jí. Narya rukou uhodila do spínače dveří a oba současně vběhli do místnosti. Doktor se právě skláněl nad lůžkem. Luke vedle sebe ucítil prudký výkyv energie, když se Narya vedle něj stala energií. Následoval jejího příkladu a uviděl, jak se kolem těla na lůžku začíná rozpínat černo kolem doktora. Přiskočil k němu a odtrhl ho od Mary. Narya přistoupila k jeho ženě a položila jí své zářivé ruce na hrudník. Černo se a chvíli zavlnilo a ustoupilo. Uviděl jak z jejích paží proudí energie do Mary. Z počátku se zdálo, že její energie začíná převládat a dokonce zachytil slabé stopy přítomnosti Mařina vědomí. Stál opodál a sledoval její snažení.
" Maro, musíš s tím bojovat. Zůstaň tady se mnou." Uchopil její vědomí a snažil se jí přimět, aby pomohla Narye v jejím snažení.
" Luku" uslyšel slabé volání a ucítil, jak se Mara snaží zachytit jeho energie. Najednou však z nitra jejího těla vytryskl proud černé hmoty. Luke nevěděl, zda je viditelný i pro ostatní, on však jasně viděl, jak Narye začaly po rukách šplhat černé pavučiny. Snažila se své ruce od mařina těla odtrhnou černá masa ji však stahovala dovnitř. Přiběhl k ní a prudce ji od těla odtrhl. Oba byli odmrštěni neuvěřitelnou silou na protější stěnu místnosti. Luke cítil, jak mu prudkým nárazem popraskala žebra a také viděl jak se Naryino bezvládné tělo svezlo na podlahu. A na stěně za ní zůstala silná červená stopa. Vrátil svoji mysl do normálního stavu a rozhlédl se po ošetřovně. Všude byla spousta lidí, většina z nich něco nesrozumitelně křičela. Mařino tělo se zmítalo v prudkých křečích na lůžku. Doktor se snažil seč mohl, ale dobře věděl, že už jí není pomoci.
K Lukovi přiskočil někdo z personálu a zvedl ho na nohy. Došel namáhavě ke své ženě a uchopil ji za ruku. Otevřela své zelené oči a upřela na něj pohled.

" Odpusť mi" to bylo to poslední, co jí splynulo z úst. Pak její sevření povolilo a na obličeji se povolily všechny mimické svaly. Po chvíli jejím tělem opět začaly probíhat elektrické impulzy. Tentokrát však již nepatřily živé bytosti, ale síle, která se v jejím těle usídlila. Okolním vzduchem začala probíhat statická elektřina a všichni začali ustupovat dál od zesnulé. Luke přesně věděl co bude následovat, zažil to již když zabil císaře. V jediném okamžiku se do okolí uvolnila všechna temná energie a pronikla vším, co měla v dosahu. V místnosti nastalo hrobové ticho. Lidé se začali zvedat z podlahy, kam je tlaková vlna smetla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama