TVD 6

9. října 2014 v 13:59 | Jane |  TVD
Kapitola 6

Pod pneumatikami auta skřípal štěrk a motor se zastavil. Damon se ohlédl na zadní sedadlo, kde tiše oddychovala dvě těla. Ann měla hlavu stále položenou na Stefanovo rameno. Ten však již nespal. Jemně s Ann zacloumal, aby se pomalu probrala.
" Jsme doma, Dorotko." Ann otevřela nejprve jedno a pak i druhé oko. Předklonila se a pohlédla na salvatorovic rezidenci. Usoudila, že by to snad i šlo. Po noci na skákací trampolíně a orientačním běhu lesem se těšila na horkou koupel a postel, ze které nedostane mořskou nemoc.
Všichni tři vystoupili z vozu. Bratři perfektně oblečení a učesaní. Ann v botách od bláta, roztrženou nohavicí a trikem asi o pět velikostí větším vypadala jako reklama na chudobinec.
Damon si propastného rozdílu jejich vzhledů také všiml.
" Asi ti budeme muset sehnat něco na sebe, jinak nás zavřou za zanedbání péče."
Ann se zaposlouchala do okolních zvuků a ihned věděla, že se uvnitř domu nachází značné množství lidí, včetně upírů, jednoho hybrida a jedné neidentifikovatelné existence. Rozhovor byl poněkud zmatený. Došli ke vstupním dveřím a Ann si pozorně prohlédla zárubně. Damon otevřel dveře a nechal dámu projít kolem sebe. Stefan nesl jejich zavazadla. V tu chvíli hovor v místnosti ustal. Ann se rozhlédla po prostorném obývacím pokoji a jeho osazenstvu. Osazenstvo si zase prohlíželo ji.
Dlouhovlasá dívka se rozběhla k Damonovi a vrhla se mu kolem krku. To musela být Elena. Ann si ji změřila pohledem, pak zachytila její myšlenky a neshledala nic tak vyjímečného, co by mohlo Damona na této holčičce tak přitahovat.
" Dost Eleno, udusíš mě." Damon rozmotal její paže svírající jeho hrudník.
Stefan s hlasitým žuchnutím položil tašky a došel k Ann, která očividně strategicky hodnotila situaci.
" Ehm tak tohle je Ann, odpověď na naše modlitby." Představil ji.
Ann se na něj ohlédla a zavrčela.
" Ještě uvidíme." Sešla do pokoje a Stefan začal všechny představovat. Pro Ann to byla jedinečná příležitost pro důkladný myšlenkový screaning.
Byl tam Matt, Bonie, Caroline, Jeremy, Tyler- velice zajímavý kousek a Elena samozřejmě. Ann si s každým podala ruku. Musela uznat, že lepší příchod si představit nemohla, protože zděšení, které vyvolal její nevábný vzhled, jí umožnilo dostat se přes obvyklé bariéry, které si lidé při seznamování v mysli vytvářejí.
" Máte ten lék?" zajímala se Caroline. Stefan se s významným pohledem podíval na Ann, která přešla ke krbu a ohřívala si zkřehlé prsty. Všichni se současně obrátili na ni.
" Ještě ne."
" Skvělé a co je tohle zač?" Caroline si občas nevidí do pusy a Damon zpozoroval, jak při tónu té otázky Ann ztuhla ramena.
" Klídek Car na otázky bude dost času, až budeme všichni čistí, najedení a nikdo mi nebude po perském koberci roznášet bláto." K nelibosti Eleny došel k Ann, jemně ji uchopil za ruku a odváděl po schodech do patra.
" A když jsme u té zdvořilosti, co kdybyste zkusili někde splašit něco, co by si mohla obléknout?" uculil se a šel za Ann. Když oba zmizeli, všichni se zase obrátili na Stefana a každý na něj vychrlil proud otázek. Ten si sedl a začal na ně postupně odpovídat.

Damon dovedl Ann do pokoje po jeho strýci, byl to jediný, který byl v současné době neobydlený. Rozsvítil v koupelně a ujistil se, že je tam dostatek čistých ručníků. Když se vrátil, seděla Ann na posteli a nepřítomně si zouvala si boty. Když se jí to povedlo, zabodla pohled na vzorek na koberci. Damon otevřel zásuvku u prádelníku. Bylo tam nějaké oblečení, které by se dalo při troše dobré vůle použít.
" Vyber si tady, co chceš, dokud ti neseženeme něco lepšího. Obávám se, že by teď nebylo úplně nejlepší, aby ses promenádovala po městě. Je možné, že je Klaus blíže než si myslíme."
Vzhlédla k němu a jen přikývla. Byl z jejího chování nesvůj, nikdy nevěděl, co tahle bytost udělá v příští vteřině natož minutě. Naučil se být v její přítomnosti neustále ve střehu.
" Víš, uvítal bych trochu víc informací, pokud máš být pod mojí střechou." Pohled se změnil z unaveného na démonický.
" Ok Ok, jak chceš, byl to jen takový návrh." Věděl, že v tu chvíli přestřelil a rychle se jí klidil z dosahu.

Když se za ním zabouchly dveře a jeho kroky se vzdalovaly, mohla se Ann úplně uvolnit. Přešla k prádelníku a začala se prohrabovat věcmi. Nakonec si vybrala staré jeansy a bílé triko a košili, zřejmě do smokingu. Jelikož však všechno oblečení bylo pánské, nemohla počítat s žádným velkým luxusem.
V koupelně si napustila vanu horké vody a její oblečení putovalo rovnou do koše. Důkladně se umyla a vysušila si vlasy. Oblékla si kalhoty a zjistila, že i když si do nich nacpala triko, stále jí sklouzávají z boků. Na štěstí našla pásek, do kterého si nehtem udělala dírku, pak si oblékla košili, kterou si uvázala v pase. Zhodnotila svůj vzhled v zrcadle a usoudila, že to mohlo dopadnout hůř. Dlouhé nohavice si ohrnula u kotníků a vydala se zpět do víru dění.
Když došla k patě schodiště, uslyšela vzrušený hovor ze zdola a řekla si, že by nebylo na škodu poslechnout si, jak se jednotliví členové téhle skupiny zachovají.

Damon stál u krbu se skleničkou plnou krve.
" Ty ses snad zbláznil." Vřískla Croline.
" Damone tohle je absurdní, nemůžeš přece po Caroline chtít, aby sem Klause nalákala, tak dlouho jsme se snažili se ho zbavit, ani nikoho z nás nechce momentálně zabít tak proč dráždit hada."
" Proč Eleno? Protože jinak se tím lékem můžeme rozloučit. A Klause už jsme zvládli má tady pro blondýnu slabost tak toho pěkně využijeme. Uvaříme večeři, zapálíme svíčky a v nestřeženém okamžiku mu Ann urve hlavu."
" Damone, jak jí můžeš tak věřit? Nevíme, o co jí jde a pokud má to, co chceme, pochybuji, že nám to dá takhle snadno." Bonie byla samozřejmě na straně ženské části. Stefan mlčel a Jeremy opět nebyl tak úplně v obraze.
" Fajn tak co navrhujete vy? Máte snad lepší plán?"
" Tohle nezní jako plán ale jako blbost." Caroline je rozená optimistka.
" Už jsme měli i horší plány a ku podivu některé z nich vyšly." Jeremy se uměl do hovoru vložit v pravou chvíli.
" Díky malý Gilberte." Damon mu připil na zdraví.
" Stefane co je ta ženská vlastně zač? Je to upír nebo hybrid, vlkodlak?" chtěla vědět Elena.
" Já nevím zeptej se Damona." Všechny oči byli opět na Damonovi.
" Já nevím co je přesně zač, vím jen, že je rychlá a silná a dosti odolná a asi čtyři tisíce let stará a vím, že dokáže Klause zlomit jako párátko a to mi stačí."
" Jak tohle všechno víš?" Elena nasadila podezřívavý tón.
" To je tajemství." Zaculil se Damon.

Ann už dlouhou dobu stála na schodišti a pozorovala podívanou dole. Po chvíli ji to ale přestalo bavit, protože pochopila, že se žádné nové informace nedozví. Sešla tedy dolů k servírovacímu stolku a otevřela postupně broušené karafy, ve kterých se třpytila hnědá tekutina. Všimli si jí teprve, když zacinkalo sklo. Udiveně se na ni podívali jako by byla duch.
" Nenechte se rušit." Přičichla k obsahu nádoby a když usoudila, že je její obsah poživatelný, odlila si do skleničky. Zakroužila tekutinou a pozdvihla sklenku proti světlu, pak se její pohled střetl s damonovým a oba dva pozvedli sklenku v němém přípitku.

Damon se Stefanem ji pozorovali, s ještě větším zájmem, něž všichni ostatní, protože dobře věděli, že si odlila z nádoby, která mimo burbonu obsahovala také notnou dávku železníku.
Ann si byla jejich nervozity velice dobře vědoma a užívala si jejich rozpaky. Polkla lok hořké tekutiny, který se jí okamžitě rozlil po celém těle. Bylo to jako šňupnout si cracu. Smysly se jí zbystřily a svaly zpevnily. Přešla kolem Eleny a Caroline a sedla si na sedačku vedle Stefana. Damon přešel ke stolku a přičichl ke karafě. Prstem setřel kapku na jejím okraji. Ta ho popálila na prstu jako žíravina. Podíval se na Stefana a pokrčil rameny. Každý normální upír by právě v téhle chvíli dávil své vnitřnosti na podlahu, ale ona tam seděla a se zdvihnutým obočím sledovala jejich neslyšný rozhovor. Pak přesunula svoji pozornost na Caroline, která byla klíčem ke Klausovi.
" Tak děti moje, copak mi hezkého řeknete." Hodila si nohu přes nohu tak, aby se jí bosá chodidla hřála u ohně.
" Chci vidět ten lék, než něco uděláme." Tyler promluvil poprvé za celou tu dobu.
" To není tak jednoduché, jak to může vypadat."
" A co když nám celou dobu lžeš a pracuješ pro Kaluse."
" Kdybych pracovala pro Klause tak už je většina z vás mrtvá. Ale jelikož se tak nestalo a to ani v případě Damona myslím, že to je důkaz bezmezné důvěry, kterou k vám chovám."
" Na tom něco bude." Přisadil si Stefan.
" Jak můžeš být na její straně, Stefane, ty máš být v mém týmu." Damon nevěřícně kroutil hlavou.
Ann se znovu napila a Damon při té představě zkřivil obličej ve výraz naprostého zhnusení.
" Tak jo jak to proboha můžeš pít?"
" To je mé malé tajemství."
" Cože?" Caroline se vložila do hovoru.
" To je ono, že ano?" Damon se před ní postavil.
" Mysleli si celou dobu, že jsi superupír a dopovali tě železníkem, že ti lezl ušima."
" Bod pro tebe. Ale neodbíhejme od tématu." Odstrčila Damona stranou protože jí bránil ve výhledu na Caroline.
" Vy se znáte? Jak to, že jsi mi to neřekl, když jsi odjížděl?" Elena vyjela na Damona.
" Já to nevěděl, přísahám."

Ann už ztrácela trpělivost, byla zvyklá jednat s vyrovnanými jedinci a tohle tedy opravdu neměla za potřebí. Zvedla se a odcházela. Stefan ji předběhl a stoupl si jí do cesty.
Dala hlavu na stranu a uvažovala, jestli ho zabije nebo ne, pak se nadechla a rozhodla se, že ještě počká. Znovu se otočila čelem k rozzuřenému davu.
" Díky." Ozvalo se jí za zády.
" Budu si to vybírat postupně a hezky pomalu." Zavrčela.
" Tak" rozhodila rukama.
" Sednout a uděláme to po mém, protože v současné době jste všichni v jednom týmu a to v mém."
" Co prosím?" nevěřila Bonie.
" Teď děláte pro mě, a když budu spokojená tak odejdu, a už o mě nikdy neuslyšíte." Zvedla se vlna protestů, kterou Ann rázně ukončila tím, že mrštila sklenkou o zem a tekutina z ní se rozprskla na všechny, co seděli v dosahu. Upíři se začali škvařit.
" Zavolej Kaluse a zjisti kde je. Pak se budeme bavit, co bude dál. Od teď tady platí jen jedna pravidla a to ta moje. Pokud se to někomu nelíbí, může odejít teď nebo už nikdy." Upírala zrak na Caroline. Obrátila se a vyšla ven do slunečního svitu a zabouchla za sebou hlasitě dveře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama